Tradycja odprawiania drogi krzyżowej powstała w Jerozolimie i wiązała się z faktem odnalezienia Krzyża Świętego. Obecnie stanowi nieodłączny element Wielkiego Postu.
W tym nabożeństwie adoracyjnym wierni mieli okazję uczestniczyć w każdy piątek o godz. 1800 przed wieczorną Mszą św. Przy symbolicznych stacjach (odtwarzających drogę Jezusa Chrystusa na Golgotę, Jego śmierć i złożenie do grobu) zgłębiali istotę Jego męki i cierpienia. W drugi piątek Wielkiego Postu drogę krzyżową, przygotowaną pod kierunkiem pani katechetki Renaty Szumera, poprowadziły dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
Drugim nabożeństwem adoracyjnym, przygotowującym wiernych do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, były Gorzkie Żale odprawiane w każdą niedzielę Wielkiego Postu po sumie. Kazania pasyjne głosił ksiądz proboszcz.
Niech dla każdego z nas istotą nabożeństw pasyjnych będzie przesłanie, że Chrystus uczy nas miłości, która przebacza i nie staje po stronie przemocy, ale raczej godzi się przyjąć przemoc i cierpienie na siebie.